Strona główna Grupa "ŻABKI" 23.04.2020 r.

23.04.2020 r.

Witajcie Kochani!

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, w jaki sposób segregujemy śmieci. Jestem pewna, że razem z Rodzicami już prowadzicie segregację odpadów, więc tutaj sobie przypomnimy. Do pojemnika żółtego wrzucamy plastik i metal, do niebieskiego papier, do zielonego szkło, odpady zmieszane do szarego, a do brązowego odpady bio (czyli rośliny). Spójrzcie na plansze, które zamieściłam poniżej. Zastanówcie się do jakiego pojemnika należy je wyrzucić (ułatwieniem jest to, że jedna plansza pasuje do jednego pojemnika).
Następnie ustnie możecie wykonać kartę pracy, która jest na końcu (Wskaż, co nie pasuje) - utrwalicie sobie nowe wiadomości.
Zadanie na dzisiaj: Narysujcie na kartce z bloku wszystkie rodzaje koszy na śmieci jeden pod drugim i pokolorujcie odpowiednim kolorem (żółty, niebieski, zielony, brązowy, szary). Waszym zadaniem będzie pomagać wyrzucać śmieci i zaznaczać na kartce, jakiego rodzaju odpad to był. Przy odpowiednim koszu rysujecie kreskę, np. gdy będziecie wyrzucać kubek po jogurcie, to przy żółtym pojemniku rysujecie kreskę, gdy wyrzucacie dwa kubki, dwie kreski. I tak przez cały dzień. Wieczorem podliczcie, których śmieci jest najmniej, których najwięcej? Czy możemy zrobić coś, żeby było ich mniej? Kto wie, może jak dorośniecie wymyślicie sposób, żeby śmieci było jak najmniej...
Powodzenia i miłego dnia!