Strona główna Grupa "ŻABKI" 28.04.2020 r.

28.04.2020 r.

Dzień dobry kochani!

Wczoraj dzieci rozpoczęły tydzień pod hasłem „Polska-nasz dom”. Dzisiaj czas rozruszać ręce i wykonać pracę plastyczną „Godło Polski”. Zanim jednak przystąpicie do pracy  powtórzcie z dziećmi zgromadzone wczoraj informacje. Zadajcie dzieciom następujące pytania:

- Jak nazywa się kraj w którym mieszkasz?

- Jak nazywa się miasto w którym mieszkasz?

- Jakie poznałeś/aś wczoraj symbole narodowe?

- Jakie kolory znajdują się na polskiej fladze?

- Czy pamiętasz co to jest kotylion?

- Dlaczego na naszym godle znajduje się Orzeł Biały?

Praca plastyczna „Godło Polski”

Do wykonania pracy potrzebne będą:

- arkusz papieru kolor: biały, czerwony

- plastelina kolor: biały, czarny, złoty/żółty

- szablon do wycięcia (zamieszczony poniżej)

- klej

Wykonanie:

Przygotujcie wycięty z białego papieru szablon, aby dzieci mogły posmarować go klejem i przykleić na środku czerwonej kartki. Poproście dzieci aby w miejscu skrzydeł przyklejały małe, białe kawałki plasteliny oraz lekko rozcierały je palcem. W kolejnym kroku dzieci muszą wykleić złotą lub żółtą plasteliną koronę, dziób i pazury Orła. Na koniec pozostaje do wykonania już tylko oko- wystarczy przykleić czarny kawałek plasteliny. Zdjęcia na facebook’owej grupie mile widziane.