Strona główna Grupa "ŻABKI" KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ, 29.11.2021 (PONIEDZIAŁEK)

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ, 29.11.2021 (PONIEDZIAŁEK)

Kochani, zawitała do nas zimowa aura. Krajobrazy z jesiennych zamieniły się w zimowe, w niektórych miejscach udało się nawet ulepić bałwana.

Dziś bawimy się na odległość. Mamy nadzieję, że propozycje dzisiejszych zabaw umilą Wam dzień. Zaczynamy!

Proponujemy Wam wspólne czytanie. To zdecydowanie lepsze niż spędzanie dnia przed telewizorem, tabletem czy komputerem.

Czytanie wiersza Marii Brody – Bajak „W świecie baśni”.

Za bramami sennych marzeń,
W świecie baśni i bajeczek,
spotkasz elfy, gnomy, skrzaty,
Jest tu także stwór kudłaty.

Kto do świata baśni wejdzie,
Ten nieprędko zechce wrócić.
Jest możliwe wszystko tutaj
Czary-mary i kot w butach.

Więc gdy dosyć masz już nudy,
masz dziś chęć, by fantazjować
przymknij oczy i posłuchaj,
co baśń szepcze ci do ucha...

Zadanie 1. Słuchanie fragmentów baśni czytanych przez Rodzica. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie tytułu oraz wskazanie, co nie zgadza się w treści baśni.

„Był sobie pewien młynarz, który zostawił swemu kotu w spadku młyn i osła. – To ci dopiero majątek! – westchnął kot. Natychmiast więc wybrał się na zakupy do miasta
i kupił sobie buty. Kocur tak wystrojony z lubością podkręcał wąsa, a sąsiedzi z podziwem  mówili: No, no! To ci kocur!”
„Chrrr..., chrrr... słychać było głośne chrapanie wilka. Do chatki weszła mała dziewczynka w czerwonej czapeczce. Zbliżyła się do łóżka. Otworzyła usta i z wielkim apetytem połknęła
smacznie śpiącego wilka.

Książę stanął przed gankiem domu wdowca, przemiła macocha wybiegła mu naprzeciw, zapraszając uprzejmie. Trzy córki, strojąc skromne minki, usiadły na krzesłach i wyciągnęły przed siebie nogi. Książę zaczął mierzyć pantofelek, który, o dziwo, pasował na stopy wszystkich sióstr.
Zadanie 2. Jaki to tytuł?  Zadaniem dzieci jest podanie poprawnego tytułu bajki.

1. „Śpiąca księżniczka”
  2. „O rybaku i rudej rybce”
  3. „Kubuś Łakomczuszek”
  4. „Trzy kotki”
  5. „Janek i Małgosia”

Jesteśmy przekonane, że świetnie poradziliście sobie z powyższymi zadaniami. Teraz stwórzcie ilustrację do wybranej baśni / bajki (technika dowolna). Zdjęcia Waszych prac przeslijcie na naszą grupę Messenger :)

***
Kochani, ruch jest potrzebny, aby nasz organizm utrzymać w dobrym zdrowiu. Sprawia, że jesteśmy silniejsi oraz bardziej wytrzymali na zmęczenie. Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało – poprawia ona także samopoczucie i zapewnia dobry nastrój. Czas zatem na odrobinę ruchu.
Filmik prezentuje kilka ćwiczeń z maskotką dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ćwiczenia dobrane są w taki sposób, aby dziecko mogło je wykonać bez pomocy osoby dorosłej. Życzymy miłej zabawy :) Do zobaczenia jutro w przedszkolu!