Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Grupa "KRASNALE" 28.05.2020 r.

28.05.2020 r.

Rozpoczynając zajęcia proszę spytać dzieci: w jaki sposób pomagamy rodzicom? - rozmowa na podstawie ilustracji i własnych doświadczeń. Zachęcam dzieci do nazywania czynności, które wykonują osoby na ilustracjach.

Dzisiejsza zabawa matematyczna polega na uporządkowaniu produktów. Rodzice według uznania przygotowują dla dzieci produkty spożywcze np.: ziemniak, pomarańcza, cytryna, płatki kukurydziane, cukier, mąka itd.  Będziemy potrzebować również wagi. Proszę aby zapoznać dzieci z wagą oraz pokazać jak działa. Można ją również zrobić samemu w bardzo łatwy sposób (zdjęcie poniżej). Najprostszą wagę możecie skonstruować sami z ułożonej na stabilnym pudełku cienkiej deseczki. Czy dzieci wiedzą do czego używamy wagi? Co możemy zważyć? Gdzie możemy znaleźć wagę?

Zadaniem dzieci jest sprawdzenie co jest cięższe: ziemniak, czy pomarańcza, masło czy płatki kukurydziane? oraz uporządkowanie produktów i podzielenie ich na ciężkie lub lekkie (zbiory tworzymy w koszyczku, pojemniku lub w inny widoczny sposób).

 

Mam nadzieję, że dzisiejsze zabawy z wagą sprawiły wam wielką frajdę! Kto zrobił wagę samemu? Chętnie zobaczę wasze  wagi - czekam na zdjęcia na naszej grupie! :-)