Strona główna Grupa "KRASNALE" PISANKI-WYKLEJANKI

PISANKI-WYKLEJANKI

Stosowanie różnorodnych technik plastycznych w pracy z dziećmi wpływa na wzrost zainteresowania sztuką plastyczną, pobudza do twórczego działania, ekspresji. Każda technika plastyczna posiada specyficzne właściwości i wymaga od dziecka odpowiednich umiejętności i sprawności. Niektóre
z technik są stosowane i powszechnie znane, niektóre będą może nowością i ukażą inny sposób pracy twórczej.

We wtorek 27.03.2018r. „Krasnale” gościły mamę Wiktora, która zaproponowała dzieciom wspólne ozdabianie kolorowych jajek wyciętych z papieru produktami spożywczymi. Na naszym stole znalazły się produkty takie jak: makaron, kasza, płatki owsiane, ryż, słonecznik łuskany. „Krasnale” pomalowane klejem jajka posypywały garściami sypkiego materiału, drobinki dociskały dłońmi a następnie strząsały jego nadmiar. W radosnej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i twórczo.