Strona główna Grupa „PLASTUSIE" ZABAWA W KODOWANIE - styczeń

ZABAWA W KODOWANIE - styczeń

Styczeń to kolejny miesiąc kiedy cały czas doskonalimy poznane wcześniej umiejętności, ale także uczymy się czegoś nowego. Dzieci które uczęszczały do przedszkola podczas ferii wzięły udział w projekcie „Zimowe zadania bez nudy”, którego efekty można oglądać w aktualnościach Zimowe zadania bez nudy - kliknij. Jak zawsze pracowaliśmy z kolorowymi kubeczkami, tym razem budowaliśmy wieże wg pomysłów dzieci, ćwicząc przy tym zdolności manualne, koncentracje uwagi, a przede wszystkim cierpliwość bo wieże kilkukrotnie runęły i trzeba było budować od nowa. Budowanie to nie tylko rozwijanie kreatywności i pomysłowości, ale także doskonalenie umiejętności matematycznych. Oczywiście nie zabrakło kodowania na macie tym razem odkodowaliśmy wielki napis 100 LAT dla Babci i Dziadka. Były także karty pracy sprawdzające zdolności manualne oraz kompetencje matematyczne dzieci. Sporo czasu spędziliśmy na ustalaniu wielkości i szukaniu takich samych elementów, ale różniących się właśnie rozmiarem. „Plastusie” zaczęły także grać w kółko i krzyżyk przy pomocy kolorowych kubeczków ucząc się przy tym logicznego i strategicznego myślenia.