Strona główna Grupa "ŻABKI" 01.06.2020 r.

01.06.2020 r.

Witajcie kochani!

Dziś pierwszy dzień czerwca- zaczynamy nowy miesiąc świętem wszystkich dzieci: Dniem Dziecka! Wszystkim naszym „Żabkom” życzymy samych radosnych chwil. Tęsknimy za Wami!

Życzymy Wam dzieciaki,

miejcie wesołe buziaki.

Słodyczy w każdą niedzielę,

a dziś prezentów wiele.

„Wiercipiętek i Dzień Dziecka”- rozmowa na temat opowiadania M. Galicy na podstawie pytań.

Pewnego słonecznego ranka Wiercipiętek, nie budząc nikogo,  wziął swój rower i wybrał się na przejażdżkę do lasu. Po drodze spotkał znajomego wróbla, który zaćwierkał:

- Ooo! Wiercipiętek,Wszystkiego najlepszego!

- Ale z jakiej okazji?- spytał zdziwiony Wiercipiętek, lecz wróbel zdążył już odlecieć.  Po chwili, gdy przejeżdżał koło dziupli rudej wiewiórki, ta zawołała:

- Zatrzymaj się na chwilę. Wiercipiętku" po czym dała mu woreczek jego ulubionych bukowych orzeszków i dodała:

-Wszystkiego dobrego!

- Dziękuję- powiedział zdziwiony Wiercipiętek i pomyślał: „Dziwne, przecież urodziny już miałem, czyżby wiewiórka o tym nie wiedziała?", ale nic nie powiedział, bo nie chciał być niegrzeczny. Gdy wracał do domu opowiedzieć mamie, co go dziś spotkało, usłyszał głos myszki:

- Wiercipiętku! Wszystkiego najlepszego! Pozdrów też Wierciłapkę i Wiercinoska!- tu Wiercipiętek już zupełnie nie wiedział, co odpowiedzieć, bąknął tylko „dziękuję" i szybko odjechał . „Dobrze" - myślał sobie - wiewiórka jeszcze mogła się pomylić, ale żeby myszka

myślała, że ja, Wierciłapka i Wiercinosek, mamy wspólne urodziny? Coś tu nie gra, oni chyba są w jakiejś zmowie - muszę spytać mamę, o co tu chodzi". Gdy zdyszany zajechał przed dom, aż buzię otworzył ze zdziwienia, W ogródku mama z tatą ustawili mały stolik, a na nim - wielki tort orzechowy i lemoniadę w wielkim dzbanku. Przy stole czekali już Wiercinosek z Wierciłapką,

- Nareszcie jesteś, Wiercipiętku - ucieszyli się rodzice,

- Dzieci życzymy Wam wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta! Wiercipiętek spytał szeptem.

- Wiercinosku, jakie to dzisiaj święto?

- Jak to?- roześmiał się Wiercinosek Nie wiesz? Dzisiaj jest święto wszystkich dzieci. Dzień Dziecka. Ale ze mnie gapa pomyślał Wiercipiętek, zjadając wielki kawał tortu.

Pytania do opowiadania:

1. Jak miał na imię główny bohater opowiadania?
  2. Jakie zwierzęta chłopiec spotkał po drodze?
  3. Co chłopiec otrzymał w prezencie od wiewiórki?
  4. Co rodzice ustawili w ogrodzie?

„Przeplatanka”- praca z W.53.

Do wykonania zadania potrzebne będzie sznurowadło. Odszukajcie w wyprawkach plastycznych kartę nr 53. Poproście dzieci, aby opowiedziały co przedstawia ilustracja. Po omówieniu ilustracji dzieci wypychają i przeplatają sznurowadło przez otwory tak, aby powstała bujawka.

Zadanie dodatkowe.

Kolorowanka dla dzieci do opowiadania „Wiercipiętek i Dzień Dziecka”.

Do życzeń z okazji Dnia Dziecka dołącza się Pani Dyrektor, która skierowała do Was, kochane Dzieci, kilka słów: