Rodzinne spotkania czytelnicze "Opowiedz mi bajkę"

W ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa nasze przedszkole również współpracuje z rodzicami, którzy w wolnym czasie przychodzą czytać bajki naszym przedszkolakom. Czytanie to doskonała forma kontaktu z dzieckiem, znakomity sposób zaspokajania jego potrzeb emocjonalnych. Dziecko słucha wówczas głosu zaangażowanego w czytanie rodzica. Jest to świetny czas do wspólnej zabawy i śmiechu, ale też do prowadzenia rozmów. Często dzieci zadają pytania, aby upewnić się, czy dobrze zrozumiały treść książki, poznać znaczenie słów lub mają skojarzenia z poruszanymi tematami. Mamy nadzieję, że zwyczaj głośnego czytania zagości również w każdym domu, bowiem wystarczy 20 minut dziennie, by wyposażyć dziecko w niezwykły kapitał, by budować więź między dorosłym, a dzieckiem, tworzyć skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa.

12 październik 2021r.

październik 2021r.